ULJE OD KONOPLJE - LIJEK ZA RAK

Lijek a ne droga...

PRIJEDLOG ZA UVOĐENJE KORIŠTENJA MARIHUANE U MEDICINSKE SVRH

PostPostao/la Dr.Zivkov » 01 srp 2012, 18:59

PRIJEDLOG ZA UVOĐENJE KORIŠTENJA MARIHUANE U MEDICINSKE SVRHE

Poštovani,

U ovome modernom svijetu gdje je znanost toliko napredovala da sa sigurnošću može tvrdit da aktivni sastojci biljke kanabisa posjeduju medicinske značajke mnoge zemlje su na temelju tih znanstvenih činjenica usvojile praksu iskorištavanja sastojaka kanabisa u medicinske svrhe.
Rezultati više znanstvenih istraživanja prikazali su različita područja u medicini gdje bi se kanabis i njegovi kemijski sastojci mogli korisno upotrijebiti:
· Popravljanje raspoloženja
"Dobro raspoloženje" povezano s marihuanom nije od svih prihvaćeno kao terapijska vrijednost. Ali, dobro raspoloženje, smanjenje unutarnje napetosti i umjerena sedacija mogu biti poželjne osobine za pacijente koji su napeti i trpe velike bolove. Na taj bi način marihuana mogla pospješiti i popuštanje ostalih simptoma
· Liječenje mučnine kod kemoterapije karcinoma
Mnogim je pacijentima koji su podvrgnuti kemoterapiji (liječenje lijekovima protiv raka) mučnina najgora nuspojava tog liječenja. Ona može biti tako jaka da bolesnik prekida kemoterapiju ili ustraje na njoj, a kvaliteta života mu je značajno opala. Kanabinoidi su pokazali srednje jak učinak u sprečavanju mučnine i povraćanja kod ovih bolesnika. Kao antiemetici (lijekovi koji sprečavaju povraćanje) testirani su THC i sintetski kanabinoidi - nabilon i levonantradol. Zbog drugačijeg djelovanja modernih lijekova protiv povraćanja, kanabinoidi bi mogli biti učinkoviti kod osoba kojima drugi lijekovi ne pomažu. Štoviše, većina modernih antiemetika često su neučinkoviti jer ih bolesnik ne može progutati zbog otečenog grla, ili mu se gadi uzimati bilo što na usta, ili kad uzme tabletu ubrzo je povrati i ona nije uspjela djelovati. Tu bi pomogao inhalacijski oblik kanabinoida
· Sprečavanje mršavljenja i gubitka apetita bolesnika s AIDS-om i karcinomom
Osobine kanabinoida obećavaju dobar učinak u sprečavanju gubitka apetita, jakih bolova i napetosti kod teških bolesnika kao što su oboljeli od AIDS-a i karcinoma. Marinol je tvorničko ime za dronabinol te se koristi u sprečavanju mučnine uzrokovane kemoterapijom i AIDS-om.
· Multipla skleroza
Mnogi su anegdotalni izvještaji kako marihuana umanjuje grč mišića uzrokovan multiplom sklerozom ili ozljedom kralješničke moždine. Istraživanja su pokazala da kanabinoidi djeluju na motorna područja mozga koja bi mogla utjecati na smanjenje mišićnog grča.

Navedene tegobe koje se mogu ublažiti ili čak izliječiti uporabom kanabisa su znanstveno dokazane i primjenjuju se u sve više te se otkrivaju novi načini uporabe kanabisa u te svrhe.
Moj prijedlog je da se usvoji zakon o nadziranoj medicinskoj uporabi kanabisa te da se u skladu sa svjetskim medicinskim istraživanjima takva praksa počne primjenjivat u Hrvatskoj.
Koliko se osoba u našoj domovini bori sa nekom vrstom raka ili težim bolestima kojima bi kanabis ublažio tegobe? Vjerujte mnogo.
Postupajući po zakonskim smjernicama Liječnik bi pacijentu prepisao medicinski tip kanabisa kojeg bi on sa odgovarajućim receptom podigao u određenoj apoteci koja bi se bavila samo tim i povezanim tipom posla.
Takve specijalne apoteke bi imale zakonsku dozvolu uzgajat medicinsku vrstu kanabisa te ga izdavat pacijentima sa odgovarajućim receptima.
Kad se sagledaju svi aspekti ovakvog pothvata može se uvidjeti da se pokretanjem cijelog sistema stvaraju nova radna mjesta, pokreče se jedna cijela nova grana gospodarstva te se danas kad je nemoguće legalno kupit kanabis za medicinske svrhe ne plača porez državi a što bi se usvajanjem legalnog načina kupnje i uzgajanja promjenilo.
U legalizaciji medicinskog kanabisa postoji još prednosti za Republiku Hrvatsku kao npr. Turizam, te se otvaraju razne mogućnosti za unaprjeđenje ekonomije.
Ja sam za. A VI?
Dr.Zivkov

Re: ULJE OD KONOPLJE - LIJEK ZA RAK

PostPostao/la miama » 13 srp 2012, 16:04

Dobar Vam dan svima.
Nova sam na ovome forumu i procitala sam sve postove od ove teme.Naime imam VELIKI PROBLEM, suprug mi ima karcinom gusterace, operiran je prije 15 dana, ali nije previse toga ukolnjeno, na kemoterapiju ga narucuju za mj dana ali on ju ne zeli jer i sami znate kakva je kemo. Poceli smo sa koristenjem ulja, evo danas vec 6. dan, koristimi i Graviolu prah i tablete mumyo. Citala sam puno o Sativexu i planiram ga naruciti, zanima me ako ga nema u HR kako to onda da je etiketa na hrvatskom?? Da li netko zna sto o preparatu ASIMILIA TRILOBA ILI pawpaw jer bi to narucila???
uz mi je dosta smrsavio otkako je bio u bolnici i sada ga ja doma oporavljam, osjeca dosta slabinu, jede ima apetita ali NE spava uopce po noci. Ako ima tko slicnoga iskustva ili kakav savvijet molila bih da mi se javite. oboje smo vrlo mladi i zeljni zivota!!
KORISNIK PRIVREMENO BANIRAN U TRAJANJU OD MJESEC DANA
miama

PostPostao/la Alternativa » 14 srp 2012, 10:48

miama je napisao/la:Dobar Vam dan svima.
Nova sam na ovome forumu i procitala sam sve postove od ove teme.Naime imam VELIKI PROBLEM, suprug mi ima karcinom gusterace, operiran je prije 15 dana, ali nije previse toga ukolnjeno, na kemoterapiju ga narucuju za mj dana ali on ju ne zeli jer i sami znate kakva je kemo. Poceli smo sa koristenjem ulja, evo danas vec 6. dan, koristimi i Graviolu prah i tablete mumyo. Citala sam puno o Sativexu i planiram ga naruciti, zanima me ako ga nema u HR kako to onda da je etiketa na hrvatskom?? Da li netko zna sto o preparatu ASIMILIA TRILOBA ILI pawpaw jer bi to narucila???
uz mi je dosta smrsavio otkako je bio u bolnici i sada ga ja doma oporavljam, osjeca dosta slabinu, jede ima apetita ali NE spava uopce po noci. Ako ima tko slicnoga iskustva ili kakav savvijet molila bih da mi se javite. oboje smo vrlo mladi i zeljni zivota!!

Velo dobro je to što ste počeli terapiju uljem jer što se terapija prije počne veće su mogučnosti za izliječenje. Što se tiće sativeksa koliko je meni poznato to je lijek koji je u fazi ispitivanja te se može nabaviti ali ne legalno i u ljekarni jer treba proći barem par godina da se službeno odobri ako se uopće odobri gledajući kakav je naš zakonski sustav. Graviola i mumyo su takpđe dobar odabir. Paw-paw listovi i grančice sadrže aktivnu tvar pod imenom annonaceous acetogenins-asimicin koji je antikancerogena tvar i koristi se za proizvodnju lijekova protiv raka i prirodnih (botaničkih)pesticida no to nije još potrđeno barem koliko sam ja vidio na forumima.
Alternativa

PostPostao/la Maksi » 14 srp 2012, 11:18

Nakon dva mjeseca terapije uljem moram zaključiti da je ulje djelotvorno jer moj stupanj malignosti tumora bio vrlo veliki sa mogućnošću od 70 % da metastazira na okolno tkivo i organe što se u mome slučaju nije desilo i hvala Dragom Bogu i ulju na tome. Moj onkolog koji me lijeći kaže da je prezadovoljan sa trenutnim stanjem i da iskreno nije očekivao da će se moj organizam tako snažno boriti. Naravno nisam mu rekao da koristim ulje. Krvna slika mi je i dalje dobra ma ne mogu reći dobra nego kako mi je rekla doktorica odlična. Markeri malo luduju ali to me ne zabrinjava jer se osjećam fenomenalno a to mi je i najbitnije. Pošto ulja imam za još 15-tak dana planiram uzeti još jednu dozu preventive radi jer mislim da mi ne može štetiti. Hvala Vam svima od srca na ovom forumu i susretljivosti svih njegovih članova.
Maksi

PostPostao/la Alternativa » 14 srp 2012, 11:23

Maksi!!!!!!!!
Drago mi je zbog tebe a i zbog mnogih kojima će ulje i ubuduće pomagati... Ali Maksi smanji ta slova za boga miloga znam da si zadovoljan, sretan kao i mi svi, ali piši normalnim tekstom jer ovaj tvoj post sa velikm slovima ubija kao i kemoterapija :lol: Sve najbolje ti želim!!!!!!!!!!!!!!!!
Alternativa

PostPostao/la Maksi » 14 srp 2012, 11:26

Ispričavam se ali stvarno sam zadovoljan i onako od sreće imam želju preko cijele stranice to napisati.... Neće se ponoviti ali samo još jednom ULJE JE LIJEK ZA RAK a vi mislite što god želite...
Maksi

PostPostao/la Alternativa » 14 srp 2012, 11:28

Maksi je napisao/la:Ispričavam se ali stvarno sam zadovoljan i onako od sreće imam želju preko cijele stranice to napisati.... Neće se ponoviti ali samo još jednom ULJE JE LIJEK ZA RAK a vi mislite što god želite...

;) :lol: to mi svi znamo a nadam se da će jednog dana i farmakomafija to shvatiti.
Alternativa

PostPostao/la miama » 14 srp 2012, 11:54

Moram Vas jos nesto upitati, ulje koji imam nije u tekucem stanju vec u malo cvrscem pa ga cackalicom stavim u malo vruce vode da se rastopi da se moze popiti, da li radim ispravno. danas je vec 7 dan otkako muz uzima po jednu kap 3xdnevno a od sutra krecemo sa dvije kapi. Jedino imamo problem sto muz uopce ne spava po noci i ne unam razlog tome. Dosta ga i tijelo svrbi ali ne kao prije zbog povisenih bilirubina. DA li mu mogu nastetiti ili prekinuti dječovanje to sto uzima kapi i Graviolu u isto vrijeme 3xdnevno. Ne unam ako ste culi za B17 kojega najvise ima u kosticama tj. jezgri kostice marelice, to sam mu kupila u Bio&bio ducanu i dnevno pojede 15 kostica. Raspitivala sam se i o sativexu i nasla da se prodaje u HR pa me sada zanima da li da nabavim sativex i prestanem sa uljem ili da nastavim sa uljem bez sativexa?????? savjetujte me malo malom Vas!!! Hvala
KORISNIK PRIVREMENO BANIRAN U TRAJANJU OD MJESEC DANA
miama

PostPostao/la Alternativa » 14 srp 2012, 20:29

miama je napisao/la:Moram Vas jos nesto upitati, ulje koji imam nije u tekucem stanju vec u malo cvrscem pa ga cackalicom stavim u malo vruce vode da se rastopi da se moze popiti, da li radim ispravno. danas je vec 7 dan otkako muz uzima po jednu kap 3xdnevno a od sutra krecemo sa dvije kapi. Jedino imamo problem sto muz uopce ne spava po noci i ne unam razlog tome. Dosta ga i tijelo svrbi ali ne kao prije zbog povisenih bilirubina. DA li mu mogu nastetiti ili prekinuti dječovanje to sto uzima kapi i Graviolu u isto vrijeme 3xdnevno. Ne unam ako ste culi za B17 kojega najvise ima u kosticama tj. jezgri kostice marelice, to sam mu kupila u Bio&bio ducanu i dnevno pojede 15 kostica. Raspitivala sam se i o sativexu i nasla da ga prodaje jedna gospodja u HR pa me sada zanima da li da nabavim sativex i prestanem sa uljem ili da nastavim sa uljem bez sativexa?????? savjetujte me malo malom Vas!!! Hvala

Koliko je meni poznato a poznato mi je dosta toga ulje možete koristiti sa svi poznatim ljekovima kako alternativnim tako i konvencionalnim. Da bi ulje pokazalo pravo djelovanje treba proći barem mjesec do dva. E sad dali koristiti zajedno sa drugim sličnim lijekovima to je već na vama ali ne može štetiti.
Alternativa

PostPostao/la Alternativa » 14 srp 2012, 20:29

Dozvolite mi da Vam predstavim nove stranice na ovom našem web prostoru a bave se isključivo medicinskim kanabisom. Koliko vidim stranice su još u izradi ali prema viđenom mislim da će biti dobro.

DOBRO NAM DOŠLI NA HRVATSKE STRANICE O MEDICINSKOM KANABISU!

http://www.medicinski-kanabis.hr

info@medicinski-kanabis.hr
Alternativa

PrethodnaSljedeća

Natrag na ULJE OD KONOPLJE - LIJEK ZA RAK